Fotot

Saturday, February 6, 2010

LETER MIKUT TIM TE DASHUR "HANI".! (zonj.Hana Basha)

LETER MIKUT TIM TE DASHUR "HANI".! (zonj.Hana Basha)

Mik i dashur "HANI", (zonj.Hana Basha)!
Beso, ja shiqoje vet o njeri.Ja çfare fytyre, ja "vidjakun" ka vesha “Hana Basha”,si ata kundukterat serrb te Autobusave e te Trenave Beograd - Peje, qe ishin me randesi per kohen, mbi shqiptaret jo veteme ne mergim po edhe ne atdhe.Une fola ate cka e pashe, dhe mbaje ate mesazhin e kesaje Hanushe, (Hana Basha)per nje koment foto te moderatorit demokrat te radio”Bly-Sky” ne Prishtine,...
Nuk duhet te jemi indiferent, por kerkojme qe kesi fytyrash shkina qe kur u shkele Kosova me Tenka, 1981. as kush nuk i doli ne mbrojteje e as ne te drejte, femrese shqiptare, por praktikisht jane dhunuar femrat shqiptare edhe ne Kosove edhe ne mergim edhe jane zhduke femerat intelektuale, jane vrare nga ato qarqe, qe kishin po kesi fytyrashe e "vindjakash" qe ishin si hallke e femrave SHKINA ne Prishtine dhe ne tere Kosovse.
Por krahase edhe mesazhit tende, o Mik i dashur HANI, mjekerra ime ; ka vlfete te shenuare historike, pikpamje te drejte Ideore ARTISTIKE, ne vet zhvillimi e shoqerise qe lidhete me Stilin e jetes time dhe me Experience e jetese time, qe tregone edukimin tim te larte ideologjik dhe kulture krishtere demokratik te mbare popullit si dhe gjendjen time shpitrore te pastere.Pra eshte shembull i ndergjegjes se pastere e te ndershem njerezore.
Prandej duke u lidhe ne masazhin tende, besoje se do te me kuptoni te vertetene e mjekerres time. Facebooku, na bene miqe, gje qe e falenderoje shume ,por qe ta dishe ,e,dhe nese nuk mundem me i be mire cdo shqiptari, keq hiqe se hiqe si beje kurre.
Prandej te ftoje qe ta dishe: Se mbrendija ime eshte mbrendi Filozofike shoqerore krishtere,e, dhe te shkrova si mik,si shqiptar,qe ta dishe dhe ta njihesh te vertetene e kohese dhe rrugen per ne gjirine e Kosoves tone ne rrugene e Kosoves, per ta arrite Çlirimin e Kosovese nga Serrbia,qe nga 1912-1921-1924-1968-1977-1981-1989-1995-1999. dhe te mos Dhunohen Femrate Intelegjnete as ne mergim e as ne Kosove. ! Prandej po te drejtohem qe mos te mbajshe zi, sepse jami njerezi, jemi shqiptar, jam njeri jam shqiptar i cili nuk i vajtoje sulmet. Mbaje mend se Mendja ime i ka te gjitha te dhanate e realitetit te jetes se vet natyres qe lidhete me logjiken e realitetit ne vete jetene dhe jam shum i hapure per cdo njeri te se cilit Kontinet . Pra jam i vertete jam shume i sinqert dhe i pastere per te mos thene: “DRANGUA” ! Sepse nuk jam,nuk jam lajkatar, nuk jam ai qe lavdoroje vetevehtene.Por te tregove ne lidhje me mesazhin tend, se per çka eshte mjkerra ime e shkurte (e "jo e gjate"),te cilen e mbaje dhe e kam poezi te vizatuare. ! Kesaje letere ia bashkangjes edhe dy mesalzhet e tua te shkurta......
Duke te pershendeture perzemersisht dhe me Harmoni te Pamvarsise se Kosovese 17.Shkurt.2008.ta Urioje vitin 2010. GEZUAREEEEE
Pershendetje shqiptare Bahtrir Hamza bahtirhamza@yahoo.com University of Toronto,
Dy mesazhete Hanes.!
2).Hana Basha Janar 10 në orën 8:46.MD Ankohu o kadal burre i dheut ,mati fjalt se mjekrren e paske te gate,hajgare te fb jon kto ,ska asgje serioze ktu ncncncnc,ki kujdes se e paske tepru e po te dal pernime shkine
Hana Basha 1).o Berat hahah a edhe ketu te gjet taksirati me to a hhahah 6 orë më parë Bahtir Hamza HANA BASHA, E PASKE FYTYREN E SHKAUT,d.m.th.SERRBEVE. Lutem vete ''MAMICEN" tende qe te te tregone se kujna i ke ga,-ose kujna i perngjane prej shkive. pershendetje shqiptare

1 comment:

  1. TI QE NJOLLOS QDO SEND QE ESHTE SHQIPTARE!
    LEXONI SE KUSH ESHTE BAHTIR HAMZAI NJERIU QE DHUNON VAJAZAT E MITURA DHE ESHTE NE VUAJTJE TE DENIMIT
    BAHTIR HAMZA PASIONI I TIJ PEDOFILIA:
    www.torontopolice.on.ca/newsreleases/pdfs/17677.pdf

    ReplyDelete

Te dashur Bashkeatdhetar

Bahtir Hamza bahtirhamza@yahoo.com Te dashur Bashkeatdhetar O mik, oj Mike, Shqiptar/e te dashur NE SHENEJE RRESPEKTI IU BEJE TE DITURE ME KETE INFORMIM PUBLIKE Informoje te gjithe miqet ne “Facebook,” te gjithe miqet qe i kam te regjistruare ne adrese te penashqiptare@hotmail.com dhe po me kete edhe ne MSN, se hakerat qe hajen edhe BALT njerezit e pandergjegjeshem me iniciajtive te tyre ,ma kane thye pasvortin e adresese elektornike penashqiptare@hotmail.com te shtunden Date : 23.janar.2010. Hakerat nga FRIKA ,te ndikuare, me influence kane hye edhe ne adresen time bahtir07@hotmail.com dhe mi kane feshi te gjitha leterate dhe adresate e miqeve.Aqe me keqe kane perdore adresen time per te shprenda virusa neper miqe e shoke te mije,vetem e vetem mem poshteruare mua dhe mem turperua mua dhe mema ule nderin tim.Por shume veshtire do ta kene anmiqet e mije mema ule Krenarine time.Shume veshtir e kan anmiqet e mije mema vera thjeshtesine e bukurise time.Shume veshtire e kane anmiqet e mije memi vera Kengavashate e mija. Prandaje lus te gjith miqet qe te keni kujdes ndaje hakerave.Ndaje hipokritve e Mediokriteteve te tyre qe jane lajaktar..... Nese dikush iu paraqitet ne MSN me adrese te penashqiptare@hotmail.com,ose bahtir07@hotmail.com, separi kerkonja emrin pergdheles timin me katere gerrma,dhe numrin e hyrjes me tete numra ,si njohje per me dite se a jam une kerkonja qe te i nderron Katere (4)fotogarfi te mia ne ekrani e vogel te MSN.Deri sa ta hapi adresene re . Mundesishte lutem me lajmeroni se kush jane ata qe i perdorin adresat e mija ,e ne emrin tim bisedojne me ju, me adrese te penashqipatre@hotmail.com,ose bahtir7@hotmail.com.Lutem me lajmeroni ne adresene time te yahoous: bahtirhamza@yahoo.com Per NDIHMEN e juaje.Paraparakisht te falenderoje dhe te jam mirenjohes, O Mik, oj Mike. Per cdo gje me lajmeroni ju lutem. Dua te dia se cka kerkojne ata qe te gjejne mbi mua.Ata qe me te rinjete te tyre hajne edhe BALT,qe kane mbete amplitude verbimi, jane qelbesiara te vjetera. Kur veq dihet se realiteti i jetes ne Kosove eshte nje realitet Dramatik.Me rivale te vdekjeve te dyfishta.1956-2008. Pershenetje shqiptare Bahtir Hamza

U rritsh me Lulet e Botës Kosve

U rritsh me Lulet e Botës Kosve